Thor

TÄIS HÜDRAULILINE LIIGENDRAAMIGA VÄIKETRAKTOR THOR

Pikkus koos haakeseadmetega 3117mm, laius 1450mm, kõrgus 1980mm, kliirents 426mm, mass ca 800kg. Masinal on 35 hj Vanguard mootor, mille otsas on läbi siduri ühendatud hüdropump (max tootlikus 60 L/min). Õli jagab kuue sektsioniline koormustundlik jagaja. Igas rattas on oma hüdromootor. Juhtimiseks on juhik, püsikiiruse funktsiooniga.

Ees ja taga on 2 paari hüdroväljavõtteid, ühes paaris on elektrooniliselt võimalik reguleerida õlihulka ja -liikumis suunda.

Nii ette kui taha on võimalik paigaldada tõsteaisad, mille külge sobivad 0 ja 1 grupi vägagi erinevad haakeriistad.

Masina mõõdud on miinimum mõõdud, on võimalik tellida laiemat, pikemat, suurema kliirensiga, võimsama mootori ning suurema tootlikusega hüdraulikaga.

Masin on võimeline sõitma 25 kraadise kaldega nõlvadel, teoreetiliselt palju rohkem.

Kuna põhja alt on täissile pind, siis metsas ja kivisel maastikul liikudes ei ole mingeid konstruktsiooni osasid mis võiks kännu või kivi taha jääda.

Algidee tuli sellest, et ise vajasin endale koju võimalikult lihtsat (nii ehituselt kui käsiteldavuselt) ja vähese hooldusvajadusega, kuid samas suutlikku väiketraktorit. Masin on küll rohkem projekteeritud metsas toimetamist silmaspidades (sobilik näiteks valgustusraie väljavedamiseks). Aga messidel tutvustamas käies on selgunud, et vägagi edukalt võiks sobida köögiviljakasvatajatele (võimalik ehitada soovitud mõõtudes masin), kommunaal töödel (väga väike pöördering –välisnurgast u 5 m), kindlasti ka talunikele (mõõtude ja manööverdusvõime tõttu). Masin liigub nii neljaratta veolisena (u 5 km/h), kui esiveoga (u 10 km/h) aga on võimalik ka kiiremat versiooni ehitada.

Pehmel maastikul sõites on eelisteks väike mass ja keskliigend juhtimine, st kinnijäämise korral on võimalik otsida uut sõidujälge, ei pea vana jälge järjest sügavamaks kraapima.

Vaata meid ka facebookis! Facebook