Tooted
Söötpeahaarats

Söötpeahaarats

Naarva EF 28 on peenpuu- ja energiapuu söötmisega langetus-ja kogumispea, mis on optimeeritud energiapuidu kogumiseks, esimeseks harvendusraieks ja integreeritud koristusraieks. See kompaktne haarats on võimeline lõikama ja koguma, laasima kimbus, pikkust mõõtma ning laadima. Lisaks toetavad uus hüdraulika ja automaatikalahendused haaratsi funktsioone. EF 28 sobib paigaldada harvesteridele, ekskavaatoritele (14-20t) ja kombimasinatele. 

Naarva EF28 on esimene mudel, mis on disainitud Pentin Paja OÜ ja Outokummun Metalli OÜ koostöö tulemusena. Need ettevõtted omavad pikaajalist kogemust energiapuuhaaratsite varuosade ja harvesteri peade tootmises. Toode on valmistatud Outokummun Metalli OÜ tootmisüksuses. EF28 näitajad on võrreldes alternatiivsete toodetega väga konkurentsivõimelised:

 1. Efektiivne mitme-puu käitlemine – suured mitme-puu käitlemise haaratsid, haaratsi tüüpi laasimisterad ja külgedele avanevad etteanderullikud.
 2. Suurepärased pundisööte omadused – sujuv ja mitte-libisev ettekanne tuleneb mootorite jadaühendusest.
  Etteanderullikud on spetsiaalselt disainitud pundi etteandeks. Rullikute erilised hambad tagavad suurepärase haarde ja välistavad puukoore jäämise hammaste vahele, söötmine toimib sundimatult kuni puu lõpuni. Rullikute liikumine baseerub paralleelühenduste süsteemil. Rullikute avanemine on lai.
 3. Laasimisterade avanemine on 83cm. Ülemise tera kuju toetab kimpude laasimist. Lisaks väga head
  laadimisvõimed.
 4. Uus, kiire 28 cm giljotiini. Võimsad haaratsid sulguvad puu ümber ja pressivad selle vastu tera, mis lõikab seda haardumiskoha alt ühe tööoperatsiooniga. Lõige on kiire ja tera lõikab läbi kogu puu. Maksimaalne lõike läbimõõt üksikule puule on 28 cm, aga pundile tunduvalt suurem. Eelmistel mudelitel piirdus kogumishulk giljotiini läbilõike võimega, sellel mudelil siirdub tera väikeste lisasilindrite abil vastu lõigatavad puud, enne lõigatud puude alt. Lõikamise käigus liigub kogu giljotiin puu vastu, mida omakorda tõmbavad hüdraulilised silindrid, samad silindrid taastavad giljotiini esialgse asendi pärast lõikust. Täielik lõikamisvõimsus säilib kogu liikumisprotsessi käigus.
 5. Hüdraulikasüsteem on koostatud spetsiaalselt integreeritud koristusraieks. Hüdraulikaventiilid asuvad kahel pool pead, mistõttu voolikute paigaldamine ja hooldus on lihtne ning aitab kaasa pea püstasendi stabiilsusele.
 6. Uus Naarva automatiseeritud süsteem langetuspea juhtimiseks on tehtud lihtsalt käsiteldavaks. Hind on mõistlik ja süsteemi on kerge installeerida. Juhtmevaba ühendus haaratsi ja kabiini vahel.
 • EF28 söötev energiapuu langetuspea

  Kiire Ø 28cm giljotiin. Kaal 700 kg. Kõrgus lõikeasendis 116 cm. Suurepärased kogumis-, pundi sööte- ja laasimisnäitajad.Vaata põhjalikumat kirjeldust